Jeff Bezos, który w 1994 roku założył Amazon w swoim garażu w Seattle i zainwestował miliardy dolarów w przekształcenie miasta w miasto boomu technologicznego, powiedział w czwartek, że opuści swój dom, w którym żyje od trzydziestu lat, i przeniesie się do Miami.
Pan. Bezosa, 59, ogłosił swoją akcję W poście na Instagramie w czwartek wieczorem. Powiedział, że jego rodzice niedawno przeprowadzili się z powrotem do Miami, gdzie uczęszczał do szkoły średniej, i chcieli być bliżej nich oraz jego partnerki, Lauren Sanchez.
Innym czynnikiem, powiedział, jest to, że działalność jego firmy rakietowej Blue Origin w coraz większym stopniu przenosi się do Cape Canaveral na Florydzie, ponad 300 km na północ od Miami, na atlantyckim wybrzeżu stanu.
Wiadomości Bloomberga zgłoszono w zeszłym miesiącu Pan. Bezos kupił rezydencję na południu Florydy za 79 milionów dolarów, a kilka miesięcy później kupił dom obok za 68 milionów dolarów. Według Bloomberga, p. Bezos ma majątek 161 miliardów dolarów, co czyni go trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie.
Pan. W swoim poście na Instagramie Bezos stwierdził, że ma „niesamowite wspomnienia” z Seattle i mieszkał tam dłużej niż gdziekolwiek indziej. „Choćby ten ruch był ekscytujący, jest to dla mnie decyzja emocjonalna” – napisał. „Seattle, zawsze będziesz mieć kawałek mojego serca”.
Podsumowanie Wideo Pan. Bezos zamieścił na Instagramie post z ogłoszeniem, pokazujący mu zwiedzanie pierwszego biura Amazon, skromną imprezę z jego garażu w Seattle. W pokoju znajduje się kilka gigantycznych białych komputerów, tablica suchościeralna pokryta napisami i faks stojący na szarej szafce na dokumenty.
„Widzisz ten duży pomarańczowy przedłużacz?” Młody pan. Bezos, ubrany w dżinsy i w dobrym humorze, w pewnym momencie opowiada o tym ojcu kamerzyście. „To jeden z konfliktów, z którym musimy się zmierzyć, ponieważ nie mamy wystarczającej mocy w tym pomieszczeniu. Musimy więc zastosować dodatkowe wyłączniki automatyczne” – powiedział.
„I co do tego” – mówi na końcu filmu, przekrzykując szczekanie psa. „Zwiedzanie biur Amazon-dot-com Inc.” nie zajmuje dużo czasu.
Pod koniec czwartku nie było od razu jasne, co mieszkańcy Seattle i Miami myślą o jego przeprowadzce.
Amazon przez lata urósł, stając się największym gigantem handlu elektronicznego, a do 2021 r. największym na świecie sprzedawcą detalicznym poza Chinami, wpompowując miliardy dolarów w gospodarkę Seattle i pomagając zmienić jego globalną reputację.
Amazon spotkał się jednak z oporami ze strony pracowników i organów regulacyjnych w związku z praktykami pracowniczymi i taktyką korporacyjną. Właściciel „The Washington Post” i największego jachtu świata, Mr. Bezos ma wielu przeciwników w Seattle i poza nim.
Pan do Miami. Choć posunięcie Bezosa może niektórych zaskoczyć, nie jest ono wyjątkowe. Faktycznie potrafi się modnie spóźniać. Na początku 2021 r., niecały rok po tym, jak pandemia wirusa koronowego wywróciła do góry nogami codzienne życie milionów Amerykanów, „The New York Times” doniósł o przeprowadzce technologów z Doliny Krzemowej i tytanów z Wall Street do Miami.
W tym czasie wprowadziło się tu kilkudziesięciu znanych liderów: Keith Rabois, współzałożyciel i inwestor PayPal; Peter Thiel, inwestor technologiczny i wybitny konserwatysta; John Oringer, założyciel dostawcy zdjęć stockowych Shutterstock; Brian Goldberg, potentat medialny i inni.
Burmistrz Francis X. Suarez powitał przybyszów z otwartymi ramionami. Bogaci i zamożni od dawna chcieli cieszyć się swoim szczęściem w Miami i na wakacjach, cieszyć się czasem na wodzie. W przypadku epidemii nie jest jasne, czy ci przybysze to najnowsze pokolenie, które to potrafi, czy też rzeczywiście utworzą w mieście nowe instytucje.
Choć pęd w ciągu ostatnich trzech lat osłabł, popyt na południowej Florydzie pozostaje stosunkowo stabilny, twierdzą pośrednicy w obrocie nieruchomościami.
„Totalna praktyka zombie. Nieprzepraszający analityk. Webman. Typowy fanatyk piwa. Introwertyk. Pisarz”.