USMNT przegrało z Panamą w chaotycznym starciu grupowym Copa America

ATLANTA — Tim Weah zwykle zachowuje się spokojnie i spokojnie na boisku, ale w szalony moment w czwartek 24-letni skrzydłowy postawił drużynę narodową USA w przerażającym położeniu. Z tego powodu szanse na ćwierćfinał Copa America są teraz wyważone.

Weah otrzymał czerwoną kartkę w 18. minucie za uderzenie przeciwnika w tył głowy.

Pomimo tej sytuacji Amerykanie faktycznie objęli prowadzenie w 22. minucie po tym, jak Weah został wyrzucony z boiska po rewelacyjnym golu Fowlera Baloguna. Jednak przed golem Jose Fajardo w 83. minucie Panama wykorzystała przewagę zawodników, aby szybko zareagować i wywrzeć presję na Stanach Zjednoczonych.

„Dzisiejsze zwycięstwo postawiłoby nas w lepszej sytuacji, niestety było odwrotnie” – powiedział kapitan Christian Pulisic. „To rozczarowujące, jak to zrobiliśmy. Timmy wie, co zrobił źle. To wszystko. Wyciągnie z tego wnioski. To jest do bani. To boli. To błąd w ocenie, to zwykła sekunda.

Poniedziałkowy finałowy remis Grupy C z Urugwajem w Kansas City w stanie Missouri wywołałby wielki dramat. Jednak po tej porażce Stany Zjednoczone (1-1-0) muszą pokonać Urugwaj (2-0). -0), 15-krotny mistrz turnieju, który pokonał Boliwię 5:0 w późniejszy czwartek w East Rutherford w stanie New Jersey.

„Musimy reprezentować nasz kraj z pasją i dumą” – powiedział Pulisic. Musimy pojechać i rozegrać najlepszy mecz w naszym życiu.

Niewyjście z fazy grupowej byłoby poważnym wstydem dla amerykańskiej drużyny, która wykorzysta ten prestiżowy turniej do przygotowań do Mistrzostw Świata 2026 w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie.

„To ogromny zaszczyt reprezentować reprezentację narodową” – powiedział trener Greg Berhalter, który pełni swoją drugą kadencję po tym, jak poprowadził drużynę do Mistrzostw Świata w 2022 roku. „Wiążą się z tym duże oczekiwania. Dzisiejszy wynik jest bardzo rozczarowujący. Ale wysiłek był włożony, jeśli włożymy taki sam wysiłek w zakresie wysiłku w pracy i jedności, będziemy mieli szansę.

READ  Warriors vs Celtics prognozy, selekcja, sprzeczności, rozrzut, seria 3 na finał NBA 2022

Panama (1-1-0) również zakończyła mecz w 10. minucie po czerwonej kartce Adalberto Carrasquilla za brutalny faul na Pulisiciu w 88. minucie. Jednak do tego czasu Fajardo, były napastnik DC United, zdobył jednorazową bramkę z wysokości ośmiu jardów rękami rezerwowego bramkarza Ethana Horvatha, zanim zdobył 59 145 na stadionie Mercedes-Benz.

Chociaż drużyna USA przegrała tylko dwa z poprzednich 26 spotkań, Panama stała się groźnym wrogiem. Zespoły podzieliły się kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2022, a każda z nich wygrała na własnym terenie, a Panama w rzutach karnych wygrała półfinał Złotego Pucharu CONCACAF 2023.

Podobnie jak podczas niedzielnego zwycięstwa 2:0 nad Boliwią w Arlington w Teksasie, Amerykanie wcześnie strzelili stałego fragmentu gry, tyle że to się nie liczyło. Niedługo po uroczystości sędzia Evan Barton na podstawie analizy wideo orzekł, że Tim Ream był na spalonym, gdy ustawiał strzał Westona McKenneya.

Po jedenastu minutach Weah został wyrzucony z boiska za uderzenie Rodericka Millera podczas wymiany piłek w środku pola. Początkowo otrzymał żółtą kartkę, ale Barton wrócił do filmu, po czym zmienił go na czerwony.

Zgodnie z regulaminem meczu zawodnikowi ukaranemu czerwoną kartką zabrania się rozmów z mediami. Berhalter i piłkarze powiedzieli, że Weah przeprosił drużynę po meczu.

„Głupia decyzja Timmy’ego. Od razu wstał i wziął za nią odpowiedzialność” – powiedział Berhalter W swojej karierze klubowej i reprezentacji Weah otrzymał kolejną czerwoną kartkę.

„Nie możemy się tak zachowywać” – powiedział obrońca Chris Richards, który w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę. „To kosztowało zespół. Wiem, że teraz cierpi.

Jednak USA objęły prowadzenie po oszałamiającym uderzeniu Baloguna w 22. minucie. Anthony Robinson przechwycił podanie w końcówce Panamy i wymienił podania z Balogunem. Donośny, jednorazowy strzał napastnika ze szczytu pola karnego minął daleki słupek, zdobywając drugiego gola na turnieju i piątego w jego amerykańskiej karierze.

READ  Trevor Lawrence jest na równi z Joe Burrowem na liście najlepiej zarabiających graczy NFL

Panama odpowiedziała cztery minuty później. Robinson przerwał początkowe uderzenie Cesara Blackmana z górnej części pola karnego, ale Blackman nie ruszył się i posłał w lewy róg poza zasięg Matta Turnera.

Turner doznał kontuzji nogi w pierwszej połowie po tym, jak zaatakował go Panamczyk. Pozostał na boisku do przerwy, ale nie wrócił na drugą połowę.

Ten incydent był jednym z wielu problemów, jakie amerykański zespół miał z Bartonem.

„Pomyśl o tym: wyrzucił Matta z gry, nic” – powiedział Berhalter po tym, jak Barton nie wydał karty.

„Możesz winić sędziego, ale i tak przegraliśmy mecz” – powiedział Richards. Musimy działać lepiej, nie możemy pozwolić, aby takie rzeczy się działy.

Barton i recenzja wideo ponownie znalazły się w centrum uwagi w 63. minucie, kiedy przyznał Panamie rzut karny. Jednak po analizie ustalił, że Cameron Carter-Vickers w rzeczywistości nie spalił Fajardo.

Amerykanie mieli szansę na prowadzenie w 81. minucie, kiedy dośrodkowanie McKenneya trafił zmiennik Ricardo Pepi. Panama jednak wykorzystała ostatnią okazję.

„Spójrz, jakie szanse straciliśmy [in the second half]„To naprawdę ten jeden moment, w którym facet patrzy otwarcie” – powiedział Berhalter. „Nie poradziliśmy sobie dobrze z pierwszą piłką. Nie poradziliśmy sobie dobrze z drugą, a potem między naszymi środkowymi obrońcami powstała przerwa krzyż.

Bramka – i wynik – wprawiły drużynę w chaos na jeszcze kilka meczów do końca.

„To mecz, który trzeba wygrać” – powiedział Ream. „To wczesny mecz w fazie pucharowej”.