Nicola Sturgeon: były przywódca Szkocji aresztowany w związku z kryzysem ogarniającym krajową partię rządzącą

Kirsty O’Connor/PA Images/Getty Images

Pierwsza minister Nicola Sturgeon odpowiada na pytania z sali po przemówieniu do RSA Fellowship podczas jej ostatniego publicznego wydarzenia jako szkocka pierwsza minister w RSA House w centrum Londynu i Change. Data filmu: poniedziałek 20 marca 2023 r.



CNN

Nicola Sturgeon, była pierwsza minister Szkocji, została aresztowana w ramach dochodzenia policyjnego w sprawie finansów Szkockiej Partii Narodowej (SNP), najnowszego i najwyższego rangą urzędnika SNP, który został aresztowany.

Szkocka policja poinformowała w oświadczeniu: „52-letnia kobieta została aresztowana dzisiaj, w niedzielę, 11 czerwca 2023 r., pod zarzutem śledztwa w sprawie finansowania i finansów Szkockiej Partii Narodowej”.

„Kobieta została zatrzymana i jest przesłuchiwana przez detektywa Scotland” – poinformowała policja.

Policja powiedziała, że ​​nie może komentować sprawy, ponieważ śledztwo jest w toku.

Jej mężem jest były dyrektor naczelny SNP Peter Murrell Został aresztowany i zwolniony na początku tego miesiącaSkarbnik grupy Colin Beattie i oficerowie dokonali następnie nalotu na siedzibę partii w Edynburgu.

52-letni Sturgeon ogłosił swoją nagłą rezygnację ze stanowiska pierwszego ministra w lutym, po dziewięciu latach pełnienia funkcji przywódcy szkockiego ruchu niepodległościowego od Wielkiej Brytanii.

To wstrząsająca historia. Więcej szczegółów już wkrótce…

READ  Żel antykoncepcyjny dla mężczyzn okazał się obiecujący we wczesnej fazie badań klinicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *