Dallas Mavericks vs. Wyniki na żywo i statystyki Minnesota Timberwolves — 22 maja 2024 r. GameTracker

MINNEAPOLIS (AP) Luka Doncic dobrze wykończył mecz dla Dallas Mavericks, oddając ważne strzały, rysując kilka fauli, a nawet grając dobrze w obronie.

Być może Mavericks nie będą faworytami w kolejnej serii, ale obiecującym początkiem ukradli przewagę na własnym boisku Minnesota Timberwolves.

Danczyk zdobył 15 ze swoich 33 punktów w czwartej kwarcie, a Kyrie Irving zdobył 24 ze swoich 30 punktów w pierwszej połowie i poprowadził Mavericks do zwycięstwa 108-105 nad Timberwolves w pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej w środowy wieczór.

Dallas miało przewagę 62-38 punktów w fazie grupowej, zrównoważoną skutecznością strzałów z dystansu 6 na 25.

Danzik zdobył siedem punktów z rzędu w ciągu 63 sekund na początku czwartej kwarty i prowadził Mavericks 13:0 i objął prowadzenie 97-89.

Mavericks prowadzili 102-98 po rzucie za trzy punkty Anthony’ego Edwardsa na 3:37 przed końcem przed serią 8-0, którą Wilki zatrzymały dopiero na 10,5 sekundy przed końcem. Po raz pierwszy od sześciu prób pod wodzą trenera Jasona Kidda Mavericks wygrali pierwszy mecz w serii play-off.

Jaden McDaniels rozegrał swój trzeci z rzędu mecz z ponad 20 punktami i 24 punktami dla Wilków, ale Edwards – który wcześniej zapewnił sobie pierwszą selekcję do All-NBA i był w drugiej drużynie – zdobył 19 punktów dzięki wspólnemu wysiłkowi . Mavericks. Karl-Anthony Towns w końcówce zdobył 16 punktów i zakończył mecz z wynikiem 6 na 20 z podłogi.

Gwiazdorska moc tej serii była silna i przynajmniej przez pierwszą noc Mavericks otrzymali od swojego wiodącego duetu to, czego potrzebowali, podczas gdy Wilki miały głównie trudności z rozpoczęciem ataku.

„Straszny atak: złe strzały, straty, brak opanowania” – powiedział trener Wolves, Chris Finch. „Musimy być lepsi w momentach sprzęgła”.

Następnie Downs popisał się skoczkiem w dal, atakiem na Rudy’ego Koberta i rzutem za trzy punkty w ciągu 2 minut, co dało Wolves prowadzenie z czasem 4:39 i serią 10:0. Doncić zakończył spotkanie rzutem za trzy punkty. PJ Washington, który miał 13 punktów i siedem zbiórek, trafił z głębi pola i na 1:56 przed końcem wyprowadził Mavericks na prowadzenie.

READ  Jak obejrzeć, jak Kaitlyn Clark pobija rekord punktacji kobiet NCAA, gdy Iowa zmierzy się dziś wieczorem z Michigan

Towns myślał, że zremisował po wsadzie po kolejnym posiadaniu, ale został pomachany za przeszkadzanie koszowi.

W piątkowy wieczór Minnesota będzie gospodarzem drugiego meczu.

Edwards w trzeciej kwarcie nie zdobył żadnego punktu, dodając 11 zbiórek i osiem asyst.

„To niesamowity zawodnik. Musimy go mocno obciążyć” – powiedział Dancic. „Jeśli ma grać 1 na 1, trudno go zatrzymać”.

Nas Reed zdobył 15 punktów, a Kyle Anderson dodał 11 dla Wolves, którzy odpadli na dwa dni po pokonaniu obrońcy tytułu Denver i wygraniu serii drugiej rundy meczu 7 z 20-punktowym deficytem.

Przejście od przemyślanego i potężnego stylu Nuggets i MVP NBA Nikoli Jokicia do Mavericks, który preferuje pick-and-roll, było ostre. Poruszali się wokół Goberta, obrońcy NBA, z zamiarem uniemożliwienia Wilkom ustawienia spójnej obrony na połowie kortu wokół obręczy.

Niesamowity atak Irvinga w przerwie i biegu był wyjątkowym wyzwaniem, a ich wiodąca w lidze obrona nie sprostała ostatniej rundzie, dzięki czemu Nuggets zdobyli średnio 85 punktów w czterech zwycięstwach.

„Nosił nas. Bez niego do przerwy przegrywalibyśmy dwudziestoma punktami” – powiedział Danczyk. „Musiałem mu trochę pomóc w drugiej połowie. Zatem tym razem zamieniliśmy się rolami.

McDaniels, który jak zwykle grał bezlitośnie w obronie na obwodzie, był katalizatorem po drugiej stronie boiska, zdobywając pięć rzutów za trzy punkty w pierwszej połowie, ale Towns miał problemy z trafianiem strzałów, a Edwards miał stale zatkane tory jazdy.

„Jaden był jedynym facetem, który przyszedł dziś gotowy do gry” – powiedział Edwards – „i myślę, że wszyscy go zawiedli”.

Mavericks wzmocnili swoją obronę od czasu dodania Daniela Gafforda i Waszyngtonu w ostatecznym terminie wymiany zawodników, co może potwierdzić zajmujące pierwsze miejsce Oklahoma City po przegranych sześciu meczach w ostatniej rundzie. Danzig również oddał lob Mike’a Conleya do Goberta, co było jednym z jego trzech przechwytów na 1:06 przed końcem i Mavericks prowadzili dwoma punktami.

READ  NDAA: House uchwala ustawę o obronie po przyjęciu kontrowersyjnych poprawek dotyczących polityki aborcyjnej i innych kwestii

„Nikt nie wpadł w panikę. Nieważne, jak źle i jak dobrze graliśmy, było w nas wiele nadziei” – powiedział Kidd.

Prawa autorskie 2024 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i The Associated Press jest surowo zabronione.