Aktualności na żywo z olimpijskiej prezentacji koszykówki

grać

W tym tygodniu drugi i ostatni mecz w Abu Zabi będzie kontynuowany w USA Basketball Showcase.

W środę po południu w trzecim przedolimpijskim meczu pokazowym drużyna USA Basketball zmierzy się z Nikolą Jokicem i Serbią. W poniedziałek Stany Zjednoczone wygrały każdy z dwóch pierwszych meczów i pokonały Australię 98:92. Anthony Davis odegrał dużą rolę w zwycięstwie Amerykanów, zdobywając 17 punktów.

We wtorek doszło do starcia Australii i Serbii, które zakończyło się zwycięstwem Boomers 84-73. Patty Mills z Miami Heat prowadziła obie drużyny w tym meczu, zdobywając 28 punktów, co podwoiło 14 punktów Jokica, w tym 4 z 7 z dystansu 3 punktów i 7 z 13 celnych strzałów.

Środowy mecz jest także zapowiedzią fazy grupowej turnieju koszykówki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. USA i Serbia znajdują się w grupie C i zagrają ze sobą na igrzyskach olimpijskich.

W drugim meczu każdej drużyny w Abu Zabi USA zmierzą się z Serbią.

Amerykanie mieli problemy w drugiej kwarcie po pierwszych 10 minutach. Seria punktacji, która rozpoczęła się w połowie kwarty, dała drużynie USA 14-punktowe prowadzenie do przerwy.

Ważną częścią zdobywania punktów przez Team USA była silna obrona wielkiego zawodnika Lakers, Anthony’ego Davisa, który w trakcie biegu zablokował kilka strzałów w obręcz. USA prowadzą Serbię 59-45.

Czteropunktowa gra Curry’ego rozpaliła emocje Amerykanów, którzy na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty ruszyli pełną parą i podwyższyli prowadzenie do 53-42.

Obrońca Celtics przebywa na boisku przez pierwsze minuty, a reprezentacja USA jest w połowie drugiej kwarty.

Drużyna USA objęła prowadzenie po szeroko otwartym rzucie za trzy punkty Stepha Curry’ego, który kontynuował zdobywanie punktów dzięki dwupunktowej przewadze i czteropunktowej grze w kolejnych dwóch posiadaniach. USA prowadzą 44-40.

READ  Apple udostępnia aktualizację iOS 17.2.1 zawierającą poprawki błędów iPhone'a

Dwóch wielokrotnych zwycięzców MVP NBA w połączeniu z dwoma pięknymi podaniami, a Joel Embiid szybko trafia za dwa punkty pod obręczą.

Stany Zjednoczone nadal nękają kiepskie straty, co pozwoliło Serbii odzyskać prowadzenie w trzeciej kwarcie dzięki zdobytym 3 punktom. Ciężka walka LeBrona Jamesa kończy się serią 8:0, ale Serbia prowadzi 34:31.

Serbia była w stanie szybko skierować piłkę do kortu po dwóch niecelnych strzałach drużyny USA. Udało im się trafić efektowną rozgrywką, co doprowadziło do remisu po pierwszej kwarcie.

Po tym jak Team USA okrążył piłkę, piłka trafiła w ręce gwiazdy Minnesoty Timberwolves. Edwards trafił za trzy punkty z górnej części klucza.

Następnie przechwytem i faulem dotarł do linii końcowej, gdzie zatopił oba rzuty wolne. USA odzyskały prowadzenie 26:24.

Centrum z dwoma Amerykanami zostało wysłane do Tobrika w celu otwartego spojrzenia poza łuk. Po niecelnym strzale Jokic chwycił tablicę i mocno uderzył w obronę. Serbia prowadzi 22-19.

Po złamaniu posiadania piłki po przechwycie serbski mały napastnik Oknjen Dobrić podał do środkowego Filipa Petrusheva, który minął Anthony’ego Davisa i dał Serbii prowadzenie 18-15.

Trzykrotny i aktualny MVP NBA, wywołał skandowanie „MVP” wśród publiczności, gdy oddał dwa fauly. Po pierwszym czasie medialnym Serbia prowadzi obecnie 16:13.

Kilka nieporozumień w komunikacji doprowadziło do strat ze strony USA, co pozwoliło Serbii na serię 8:0 i zwiększenie prowadzenia. Serbia prowadzi z USA 14:13 do połowy pierwszej kwarty.

Po tym jak drużyna USA zdobyła typ, Curry trafił za trzy punkty z lewego skrzydła, otwierając wynik dla obu stron. Udało mu się zdobyć kolejną bramkę kilka minut później i już po dwóch minutach meczu wyprowadził Amerykanów na prowadzenie 7-4.

USA vs. Serbia: czas, telewizja, transmisja strumieniowa i sposób oglądania

• Data: Środa, 17 lipca
  • Czas: Południe i
  • Lokalizacja: Etihad Arena, Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • TELEWIZJA: FS1
  • Transmisja strumieniowa: Aplikacja sportowa Fox; fuboTV; Telewizja YouTube
READ  Gubernator Karoliny Północnej Roy Cooper Harris wycofał się z rozważań na temat wiceprezydenta

• Marco Gudrich, Fenerbahce (Turcja)
  • Ognjen Dobrić, Virtus Bologna (Włochy)
  • Philip Petrushev, Olympiakos (Grecja)
  • Nikola Miludinov, Olympiakos (Grecja)
  • Dusan Ristic, Pablo Burgos (Hiszpania)
  • Vanaja Marinkovic, Partizan (Serbia)
  • Aleksa Avramović, Partizan (Serbia)
  • Ognjen Jaramaz, partyzant (Serbia)
  • Dejan Davidovic, Czerwona Gwiazda (Serbia)
  • Uroš Plavšić, Czerwona Gwiazda (Serbia)
  • Alexa Radanov, Runa Basket Moskwa (Rosja)