Ile medali ma Team USA? — NBC Nowy Jork

Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Paryżu!

Aby zapoznać się z pełnym podsumowaniem wszystkich wydarzeń każdego dnia, mamy pełny przegląd wszystkiego, co jest transmitowane, wraz z tym, gdzie i jak oglądać. Każde wydarzenie olimpijskie będzie transmitowane na żywo w Mayil.

Jeśli chodzi o liczbę medali, najwięcej medali zdobyły Stany Zjednoczone. Chiny nie mają szans wyprzedzić USA w klasyfikacji generalnej wyścigu o medale, ale mają szansę zdobyć więcej złotych medali niż Amerykanie.

Który kraj prowadzi w medalach po pierwszym dniu zawodów? Sprawdź tutaj liczbę medali olimpijskich (i przeczytaj najważniejsze wydarzenia drużyny USA z pierwszego dnia).

Ostatnia aktualizacja: 27 lipca, 17:30

Stany Zjednoczone nie znalazły się na szczycie listy złotych medali na ubiegłorocznych letnich igrzyskach olimpijskich 2008 w Pekinie.

Kraje-gospodarze zawsze otrzymują premię w postaci medali, a oczekuje się, że Francja prawie potroi liczbę złotych medali zdobytych w Tokio.

Najważniejsze momenty w drużynie USA: Dzień 1

Pierwszy amerykański medal

W niedzielę odbyło się łącznie 13 wydarzeń o złoty medal. Miało być 14, ale męska jazda na deskorolce ulicznej została przełożona na poniedziałek ze względu na deszcz.

Ale czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie pierwszego dnia igrzysk olimpijskich? Cook’n Bacon.

To znaczy Cassidy Cook i Sarah Bacon z drużyny USA. Para, która przyjaźni się od 8 roku życia, zdobyła srebro w finale trampoliny synchronicznej kobiet na dystansie 3 m.

Był to pierwszy medal drużyny USA na Igrzyskach 2024.

Pierwszy złoty medal Chin w strzelectwie zespołowym mieszanym z wiatrówki.

Rywalizacja USA-Australia trwa w grupie

Amerykanie Jack Alexey, Hunter Armstrong, Caleb Dressel i Chris Guiliano wspólnie zdobyli pierwszy złoty medal dla drużyny USA na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Amerykanie zdobyli w tej imprezie trzeci z rzędu tytuł olimpijski z czasem 3:09,28.

Australia zajęła drugie miejsce z czasem 3:10,35, a Włochy zdobyły brąz z czasem 3:10,70.

READ  „Rynek mieszkaniowy może wymagać korekty”: oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągnęło 6,29%, mówi Freddie Mac

Zobacz, jak drużyna USA zdobywa srebro w finale 4×100 m stylem dowolnym, pokonując Australię i Chiny.

Australia zmieniła scenariusz w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym kobiet, pokonując Stany Zjednoczone i zdobywając złoty medal, ustanawiając przy tym rekord olimpijski z czasem 3:28,92.

Srebro zdobyła reprezentacja USA z rekordem Ameryki wynoszącym 3:30,20, a brąz – Chiny.

Czterech pływaków zdobyło medale dla Team USA: Simone Manuel, Kate Douglas, Gretchen Walsh i Tori Huske.

Katie Ledecky i Gretchen Walsh Shine

W finale indywidualnym amerykańska pływaczka Katie Ledecky wygrała swoją 11. serięCz Sobotnia medalistka olimpijska oraz brązowy medal na 400 m stylem dowolnym na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Dobiegła do mety z czasem 3:57,49, wyprzedziła Australijkę Ariarne Titmus z czasem 4:00,86 i zdobyła drugi z rzędu złoty medal na 400 m.

Tymczasem Gretchen Walsh z Connecticut pobiła rekord olimpijski z czasem 55,38 sekundy w półfinale biegu na 100 m stylem motylkowym kobiet. Walsh pobił swój własny rekord świata wynoszący 55,18.

Inny Amerykanin Tory Huske uzyskał drugi najlepszy czas w półfinale – 56,0.

Finał biegu na 100 metrów stylem motylkowym odbędzie się w niedzielę o 14:40 czasu wschodniego.

Gretchen Walsh ze Stanów Zjednoczonych ustanowiła rekord olimpijski w biegu na 100 m stylem motylkowym kobiet.

Stephen Wade z Associated Press przyczynił się do powstania tego raportu.