Broncos vs. Punktacja Vikings, wnioski na wynos: Russell Wilson uderza w końcówce, Denver chłodzi Joshuę Dobbsa

Ofensywa Denver Broncos przez całą noc ugrzęzła w błocie, nie była w stanie przenieść piłki przy trzeciej próbie (2 z 12) i w czerwonej strefie (1 z 5), ale osiągnęła maksimum, gdy potrzebowała pierwszego i jedynego przyłożenie, 15-jardowy niszczyciel Russella Wilsona trafia do odbierającego Cortlanda. Sutton podwyższył na 21-20 na 1:03 przed końcem. Dobra passa Suttona przyłożenia przedłużyła się do pięciu meczów, co dało mu trzecią najdłuższą passę w historii zespołu. Wygrali walkę o stratę trzy do żadnego, ale aby wygrać finałowy mecz, musieli zadowolić się pięcioma celami z gry tego wieczoru. Na 23 sekundy przed końcem ich obrona zatrzymała Vikings na czwartej pozycji i 25 z 21, a Joshua Dobbs nie dokończył ataku w środku pola przypieczętowując zwycięstwo.

38 zwycięskich ataków Wilsona i 30 powrotów w czwartej kwarcie to najwięcej w lidze od 2012 roku, czyli okresu kariery Wilsona, według rozgrywającego Rams Matthew Stafforda.

Dzięki temu zwycięstwu Denver odniósł cztery zwycięstwa z rzędu i wrócił do wyścigu play-off w AFC. Była to pierwsza seria czterech zwycięstw drużyny od 2016 roku, po zwycięstwie w Super Bowl 50. Koordynator obrony Vance Joseph Obrona dokonała niewytłumaczalnej zmiany w 2023 roku, pozwalając zdobywać 17 punktów na mecz od 7. tygodnia w zwycięstwie z Pittsburgh Steelers z najmniejszą liczbą punktów w lidze. To wyraźny kontrast w porównaniu z tygodniami 1-6, kiedy to zespół pozwolił na zdobycie 33,3 punktu na mecz najgorszego w historii NFL, wliczając w to porażkę wyjazdową z Miami Dolphins w trzecim tygodniu. 68 punktów przyznanych od 7. tygodnia to o dwa mniej niż 70 punktów oddanych w 3. tygodniu.

Wikingowie naprawdę oddali tę grę. Przegrali walkę o stratę 3:0 i przez cały wieczór grali w konserwatywnej obronie strefowej.

Dobbs zajął pierwsze miejsce z 221 podaniami, jednym przyłożeniem podań, jednym przechwytem i fumble, a następnie podał 20 na 32 na 21 jardów i przyziemił po wspinaniu się z 10 jardów na ośmiu prowadzących. Gracz w historii NFL z podaniami i szybkimi wynikami w każdym z pierwszych trzech meczów z drużyną. To już drugi raz, kiedy dokonuje tego wyczynu w tym sezonie, podobnie jak w pierwszym i trzecim tygodniu gry z drużyną Arizona Cardinals, czyli w pierwszych trzech meczach z tą drużyną.

READ  Wzmianka Rezerwy Federalnej o obniżkach stóp procentowych w 2024 r. wywołuje ożywienie na rynku

Dobbs na krótko opuścił boisko i musiał zostać umieszczony w namiocie medycznym po niepowodzeniach na pierwszym podjeździe, ale wrócił na boisko i dominował przez resztę połowy, wykonując 11 z 13 podań na 126 jardów. Przyłożenie do ciasnego końca Josha Olivera, kiedy potknął się obrońcę w dolnej czerwonej strefie, wstał i rzucił, zdobywając czystą bramkę dla Olivera.

Po 10-metrowym przyziemieniu drużyny Broncos 10 na Broncos 10 w pierwszej połowie Minnesota wypracowała sobie największe prowadzenie tego wieczoru różnicą ośmiu punktów (17-9).

Inny Tym razem Wikingowie ponieśli porażkę z rozgrywającym Alexandrem Mattisonem, uniemożliwiając Minnesocie prowadzenie dwoma posiadaniami przy Denver’s 34 w pierwszej kwarcie i 10 w trzeciej kwarcie. Dziewięć partii później Broncos musieli zadowolić się kolejnym golem z gry, tym razem z 37 jardów, autorstwa rozgrywającego Russella Wilsona i liniowego obrońcy z Minnesoty T.J. Trzeci i piąty przez Wonnama został zwolniony za stratę trzech jardów na Vikings 19. Ta jazda zmniejszyła przewagę Minnesoty do pięciu o 12:44, 17-12. Wilson zakończył grę z 259 podaniami i przyłożeniem po skutecznym podaniu 27 z 35.

Dobbs wymusił trzecią stratę przy kolejnym posiadaniu Dobbsa po przechwycie, ale Broncos ponownie nie byli w stanie wykorzystać sytuacji, mimo że rozpoczęli posiadanie pierwszą bramką przy dziewiątce. Skrzydłowy skrzydłowy Denver, Jerry Judy, znalazł się otwarty w środku pola punktowego po trzeciej bramce z 10, ale upuścił podanie Wilsona. To doprowadziło do tego, że Lutz strzelił piątego gola z gry i wyprowadził gospodarzy Broncos na dwie bramki, 17-15, na 10:40 przed końcem meczu.

Po stracie (przechwyceniu i przegranej faulu) na obu podjazdach po porywającym golu Dobbsa, główny trener Vikings, Kevin O’Connell, wycofał się z gry. Minnesota utrzymywała przewagę w piłce nożnej, pokonując Ty Chandlera na czwartym i czwartym oraz jego własnym 31 jardach. Chandler również wymyślił kluczową akcję meczu, przyjmując podanie od Dobbsa do 26. na mniej niż siedem minut przed końcem. Topps wykorzystał sprytny zagranie rozgrywającego. Ich 14-meczowa passa zakończyła się golem z gry Grega Josepha z 30 jardów, który dał im pięć, 20-15, co zmusiło Broncos do zdobycia przyłożenia i wygrania całego meczu. Zrobili to i odnieśli sukces.

READ  Lionel Messi mówi, że przenosi się do klubu MLS Inter Miami

Dlaczego Broncos wygrali

Wilson przez cały wieczór w ostatniej fazie meczu rozegrał kluczowe akcje, których Denver potrzebował, a główny trener Sean Payton zdobył punkty pięcioma celami z gry. Powrót Broncos do stanu 5-5 to jedna z najbardziej ekscytujących historii sezonu 2023.

Dlaczego Wikingowie przegrali?

Niezwykle trudno jest wygrać, gdy odwracasz piłkę trzy razy i nie używasz niczego na siłę. Te gafy sprawiły, że ich obrona była doskonała i prawie taka była. W niedzielny wieczór nie było wystarczająco blisko dla Minnesoty.

Wyłącz grę/grę

Tylko jedna akcja mogła być taka: strzelony golem Wilsona z 15 jardów do Suttona. W ataku panowała anemia przez około 59 minut, ale ta gra, na którą pozostała nieco ponad minuta, wymazała wszystkie ich nieszczęścia.

Co dalej

Zespół 6-5 Vikings zmierzy się u siebie z 3-8 Bears w 12. tygodniu w programie „Monday Night Football”. 5-5 Broncos grają z 7-3 Browns, którzy w 11. tygodniu meczu przeciwko Steelers zwyciężyli 13-10 z rozgrywającym w piątej rundzie Dorianem Thompsonem-Robinsonem.