www.autotransport.plWyróżnienie dla CIMC Vehicles na MT TSL 2017
Wyróżnienie dla CIMC Vehicles na MT TSL 2017
Doceniono innowacyjne rozwiązanie
7 kwietnia 2017 r.   |  AS

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Spedycji i Logistyki, które odbyły się w dniach 22-24 III 2017 w podwarszawskich halach EXPO Centrum Wystawienniczego PTAK, największy na świecie producent naczep, choć jednocześnie nowy gracz na rynku europejskim, firma CIMC Vehicles pokazała swój flagowy produkt - naczepę kurtynową CIMC CS-U 2,680.


CIMC na targach MT TSL 2017 (Nadarzyn koło Warszawy) / Fot. CIMC Vehicles

Zaprezentowana naczepa otrzymała specjalną nagrodę za innowacyjność. Konstrukcyjne rozwiązania w budowie ramy w dużej mierze ułatwiają naprawę i redukują jej koszty w przypadku uszkodzenia wypadkowego tyłu pojazdu, a więc takiego do jakich dochodzi najczęściej na drogach. Nagroda została wręczona podczas bankietu podsumowującego pierwszy dzień targów, a odebrał ją dyrektor operacyjny na Polskę i Kraje Bałtyckie, Michał Rzoska.

Z Chin do Polski. Naczepa jest w pełni zabezpieczona poprzez zanurzeniową kataforezę elektrolityczną, a następnie malowana proszkowo. Dodatkowo, według deklaracji producenta, obecnie ok. 98% spawów wykonywanych jest maszynowo przez automaty i roboty spawalnicze, co bezpośrednio wpływa zarówno na estetykę jak i powtarzalność spoin.

Stal, czyli rama, przednia ściana i tylne drzwi pojazdu przygotowywane są w największym zakładzie CIMC Vehicles w prowincji Shenzhen w południowej części Chin, a następnie po poddaniu procesowi KTL oraz malowaniu proszkowemu, wszystko trafia drogą morską do Gdyni.

Montaż. W Gdyni natomiast, niecałe 8 km od nabrzeża portowego, przy ul. Handlowej, znajduje się montownia CIMC Trailer Poland Sp. z o.o. gdzie całość jest składana wraz z pozostałymi komponentami - osiami SAF czy BPW, układami pneumatycznymi WABCO, elektryką firmy HELLA. Plandeki zamawiane są u polskich podwykonawców według zapotrzebowania klientów.

Wszystkie naczepy objęte są pełną, dwuletnią gwarancją producenta, a dodatkowo mają 10 lat gwarancji perforacyjnej.« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 44-45/2018 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus