Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plW Łodzi będzie 40 nowych autobusów
Transport drogowy

W Łodzi będzie 40 nowych autobusów

25 lipca 2015 r.   |  AS

23 lipca konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. podpisało z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z o.o. w Łodzi umowę na dostawę i 10-letni najem 40 fabrycznie nowych autobusów wraz z pakietem serwisowym. Wartość kontraktu to blisko 95 mln złotych.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Zamówienie dotyczy dostawy 20 niskopodłogowych autobusów miejskich w wersji dwunastometrowej oraz 20 autobusów przegubowych o długości osiemnastu metrów. Będą to doskonale znane mieszkańcom Łodzi Solarisy Urbino, tym razem wyposażone w ekologiczne silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Ponadto pojazdy będą posiadać rozbudowany system monitoringu. Kamery zarejestrują obraz zarówno wewnątrz autobusu, jak i przed nim, a nagrania będą pomocne w rozstrzyganiu ewentualnych spornych sytuacji drogowych. Wśród elementów dodatkowego wyposażenia, pasażerowie i kierowcy docenią z pewnością klimatyzację całej przestrzeni pojazdu.

Rynek transportu, w tym komunikacji miejskiej i przewozów pasażerskich, jest dla Millennium Leasing obszarem strategicznym, w którym stale się rozwijamy. – powiedział Wojciech Rybak, Prezes Millennium Leasing. W tym kontekście  podpisany dzisiaj kontrakt jest ukoronowaniem kolejnego wspólnego projektu z naszym wieloletnim Partnerem, firmą Solaris Bus & Coach. Zastosowanie umowy dzierżawy lub najmu do finansowania tego typu inwestycji jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób dostosowujemy naszą ofertę do zgłaszanych przez rynek potrzeb.”

Inwestycje w innowacyjny i komfortowy tabor są dowodem dynamicznego rozwoju transportu publicznego, który jest jednym z głównych wyznaczników wysokiego standardu życia w mieście. Decyzja o wynajmie czterdziestu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że Zarząd MPK – Łódź konsekwentnie realizuje działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w Łodzi z korzyścią przede wszystkim dla mieszkańców” – dodał Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris.

Zgodnie z warunkami kontraktu dostawy autobusów rozpoczną się 18 tygodni po podpisaniu umowy. Oznacza to, że pierwsze nowe Solarisy przyjadą do Łodzi w listopadzie, zaś całość zamówienia zostanie dostarczona jeszcze w tym roku. Tym samym liczba Urbino sprzedanych do łódzkiego MPK wzrośnie łącznie do 154 pojazdów. MPK-Łódź Spółka z o.o. pierwszych pięć autobusów marki Solaris kupiło już w 2000 roku.

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl