www.autotransport.plTak dla noweli ustawy o transporcie drogowym
Transport drogowy

Tak dla noweli ustawy o transporcie drogowym

10 października 2016 r.   |  MM

W ubiegłym tygodniu Komisja Infrastruktury pozytywnie zaopiniowała projekt noweli ustawy o transporcie drogowym, który zakłada stworzenie Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Jak zaznaczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, utworzenie elektronicznego rejestru ma na celu wypełnienie przez Polskę zobowiązań wobec Unii Europejskiej. Termin wdrożenia unijnych przepisów minął… 31 grudnia 2012 r.

Rejestr, który ma poprawić bezpieczeństwo i konkurencję w transporcie drogowym poprzez wyeliminowanie nieuczciwych przedsiębiorców, zostanie zbudowany na bazie rejestrów funkcjonujących w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego (GITD) oraz ewidencji przewoźników drogowych prowadzonych w starostwach oraz miastach na prawach powiatu. Przez punkt kontaktowy zostanie on także połączony z rejestrami innych państw członkowskich UE, co ma umożliwić wymianę danych.

W ostatnim wydaniu PGT 27-30/2019 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl