www.autotransport.plRynek magazynowy ma się dobrze
Logistyka

Rynek magazynowy ma się dobrze

6 listopada 2018 r.   |  HH

W III kwartale 2018 r. na polski rynek magazynowy trafiło 683,4 tys. m2. Tym samym na koniec września jego zasoby przekroczyły 15 mln m2, co oznacza, że w ciągu 5 ostatnich lat całkowity wolumen powierzchni podwoił się – podała firma Colliers International.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

W budowie pozostaje prawie 2 mln m2, z czego ponad 25% w Polsce Centralnej. Region ten, zaraz po Warszawie i Górnym Śląsku, należy do najdynamiczniej rozwijających się. To tu na koniec września zakończono budowę kolejnej części kompleksu Panattoni Central European Logistics Hub, który powstaje w Łodzi. Był to największy obiekt przemysłowo-magazynowy oddany w minionym kwartale (74 tys. m2).

Dzięki temu podaż w Polsce Centralnej na koniec III kw. przekroczyła 2 mln m2. Warto także zwrócić uwagę na wschodnie regiony Polski (Lublin czy Białystok), gdzie w minionym kwartale dostarczono łącznie 75 tys. m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowo-magazynowej. W III kw. nieznacznie wzrósł wskaźnik pustostanów w Polsce dla sektora powierzchni przemysłowych, osiągając poziom 4,5%.

W ostatnim wydaniu PGT 21-22/2019 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl