www.autotransport.plPolska i Rosja doszły do porozumienia
Transport drogowy

Polska i Rosja doszły do porozumienia

5 kwietnia 2016 r.   |  MM

W ostatni piątek wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit oraz wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł podpisali porozumienie w sprawie zezwoleń na samochodowe przewozy towarowe - ma ono obowiązywać do końca 2016 r.

Po dwudniowych negocjacjach, które toczyły się w Gdańsku, ustalono, że polscy przewoźnicy otrzymają 170 tys. zezwoleń. W tym 30 tys. na przewozy z/do krajów trzecich czyli w wypadku transportu towarów z krajów spoza Polski do Federacji Rosyjskiej. Oznacza to, że w tym roku Polska otrzyma łącznie 40 tys. zezwoleń na przewozy z/do krajów trzecich. To o 5 tys. mniej niż w ubiegłym roku. Do 15 IV 2016 r. obowiązuje czasowe porozumienie dotyczące zezwoleń na samochodowe przewozy towarowe (zawarte w lutym tego roku w Moskwie), zgodnie z którym polscy przewoźnicy otrzymali 20 tys. zezwoleń, w tym 10 tys. na przewozy z/do krajów trzecich.

W myśl zawartego porozumienia stronie rosyjskiej również przysługuje 170 tys. zezwoleń, w tym 10 tys. na przewozy z/do krajów trzecich.

W ostatnim wydaniu PGT 27-30/2019 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl