www.autotransport.plNowy punkt na trasie tranzytowej Berlin-Mińsk
Nowy punkt na trasie tranzytowej Berlin-Mińsk
Rusak Business Services otwiera kolejną filię
25 lipca 2018 r.   |  AS

Nowy oddział Agencji zlokalizowany jest w Słomczynie pod Grójcem w nowoczesnym Centrum Logistycznym, gdzie swoją siedzibę posiada również Urząd Celny, który jako jeden z nielicznych w naszym kraju, obsługuje swoich petentów od godziny 7:30 aż do 21:00.


/ Fot. Rusak Business Services

Nowo powstała filia oferuje kompleksowy outsourcing obsługi celnej, zapewnia swoim klientom pomoc prawną oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Umożliwia skorzystanie m.in. z procedur tranzytowych, zabezpieczeń w procedurze dopuszczenia do obrotu, jak również zabezpiecza płatność długu celnego.

Istotny punkt na trasie Berlin-Mińsk. Grójec jest bardzo istotnym punktem komunikacyjnym dla transportu drogowego towarów, pomiędzy wschodem a zachodem Europy. To właśnie tam krzyżują się drogi E77 (S7) stanowiąca zachodnią obwodnicę miasta oraz droga krajowa nr 50 stanowiąca część tranzytowej obwodnicy Warszawy, tutaj również mają swój początek drogi wojewódzkie – 722 do Piaseczna i 728 do Jędrzejowa.

Jabłka i nie tylko. Powiat grójecki to również wyjątkowe miejsce pod względem produkcyjno-handlowym, swoją placówkę ma tam m.in. Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS). Okolice Grójca są najważniejszym polskim regionem uprawy i przetwórstwa jabłek. Obecnie w tym regionie, uprawia się intensywne sady karłowe, które dostarczają ok. 40% krajowej produkcji jabłek, a intensywność upraw w niektórych gminach sięga nawet 70%.

W Grójcu i okolicach znajdują się duże firmy dystrybuujące środki ochrony roślin i firmy przetwórcze. W regionie zlokalizowane są również fabryki i siedziby międzynarodowych koncernów takich jak Faurecia Automotive Polska S.A., Peter Renz Ltd. czy Ferrero.

Wiodący broker celny. Rusak Business Services to jeden z liderów wśród polskich brokerów celnych. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.

Działania Agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Customs Compliance, czyli zapewnieniu zgodności z regulacjami celnymi. Rusak Business Services posiada ponad 20 oddziałów na terenie całego kraju. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO oraz certyfikat WSK (Wewnętrzny System Kontroli).

[ info Rusak Business Services ]« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 6-7/2019 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus