www.autotransport.plNajlepsza baza pod zabudowy kamperowe 2016
Najlepsza baza pod zabudowy kamperowe 2016
11 stycznia 2016 r.   |  AS

Szósta generacja modelu Fiat Ducato zdobyła nagrodę przyznaną przez Czytelników branżowego magazynu „Promobil", potwierdzając tym samym sukces modelu, który jest liderem i wzorcem dla wszystkich producentów kamperów w Europie.


/ Fot. Fiat

Fiat Ducato nadal zbiera międzynarodowe wyróżnienia: po raz dziewiąty z kolei, zdobył prestiżowy tytuł „Najlepszej bazy pod zabudowy kamperowe 2016", przyznany przez Czytelników „Promobil", niemieckiego magazynu branżowego, który od ponad 25 lat stanowi rodzaj barometru mierzącego trendy w branży kamperów. Pozostający od wielu lat bezdyskusyjnym numerem jeden wśród modeli na niemieckim rynku samochodów kempingowych, znów zdobył pierwsze miejsce, pozostawiając w tyle Mercedesa Sprintera i VW T6.

Fiatowi Ducato, jako bazie pod zabudowy dla licznych wariantów kamperów różnych producentów, udało się ponownie utrzymać przewagę nad konkurencją podobnych do niego pojazdów. Bernd Wachtel, dyrektor działu zabudów w FCA Germany AG, odbierze nagrodę podczas ceremonii, która odbędzie się na targach CMT w Stuttgarcie. Impreza ta, która odbędzie się w dniach od 16 do 24 stycznia br. to największe otwarte dla publiczności targi w Europie poświęcone turystyce i rekreacji, które w zeszłym roku przyciągnęły ponad 240 000 odwiedzających.

Przyznana nagroda, tak jak i zaufanie konstruktorów i Klientów, potwierdza skuteczność nowoczesnego i innowacyjnego programu Fiat Professional, marki dedykowanej lekkim samochodom dostawczym w firmie Fiat Chrysler Automobiles, dla których Fiat Ducato stanowi idealną bazę pod zabudowę kamperową. Od lat zresztą, cechy Ducato (w wersji furgon, kabina i podwozia pod zabudowę), które przemawiają na korzyść tego samochodu to: kubiczny, regularny kształt przedziału ładunkowego, kompaktowy przód i kabina pasażerska, projekt podwozia umożliwiający optymalne wykorzystanie rozmiarów i udoskonalenie funkcjonalności kabiny, w której każdy centymetr jest wykorzystany w przemyślany sposób.

Ponadto, Fiat Ducato oferuje bogatą gamę silników Multijet i skrzyń biegów - w tym zrobotyzowana skrzynia biegów dostępna dla silników 130 KM, 150 KM i 180 KM - i doskonałą średnicę skrętu, co pozwala na manewr każdego rodzaju. Kolejne mocne strony modelu to jego stylistyka nawiązująca do aut osobowych, a konkretnie  ergonomia i komfort jazdy oraz  zapewnienie kierowcy i pasażerom świetnego samopoczucia w samochodzie, również dzięki doskonałej widoczności, wygodnym „fotelom kapitańskim" z wbudowanymi zagłówkami, regulowanej kierownicy i hydraulicznemu wspomaganiu kierownicy. Wreszcie, liczne urządzenia bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, dające poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Baza Ducato jest liderem w tej branży, a podwozie stało się wzorcem dla wszystkich europejskich producentów samochodów kempingowych. W ostatnich dziesięciu latach ponad 500 000 rodzin podróżowało kamperem zbudowanym na bazie Fiata Ducato, czerpiąc radość ze swojego urlopu w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju. Za sprawą ogromnego dziedzictwa i doświadczenia, Fiat Professional oferuje jedyną gamę usług przeznaczoną dla podróżujących kamperami zbudowanymi na bazie Fiata Ducato, które pozwalają przygotować się do podróży, wymienić doświadczenia i, w razie konieczności, szybko interweniować tam, gdzie trzeba.« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 49-52/2018 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus