www.autotransport.plMilion przekroczony
Milion przekroczony
Jubileusz fabryki Renault
23 stycznia 2016 r.   |  AS

Zakład produkcyjny Renault znajdujący się Maubeuge, na północy Francji, produkuje model Kangoo drugiej generacji od 2007 r. Właśnie progi fabryki opuścił milionowy egzemplarz tego kombivana.


Renault Kangoo Maxi / Fot. Renault

Pierwsze Renault Kangoo powstało jeszcze w 1998 r. Dziewięć lat później pojawiła się ulepszona, nowocześniejsza wersja, która po dziś dzień cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Model oferowany jest w dwóch formach – dla klientów indywidualnych jako wersja osobowa oraz dla klientów biznesowych dodatkowo dostępna w trzech wariantach: Kangoo Compact, Kangoo Express oraz Kangoo Maxi. Jest także całkowicie elektryczne Renault Kangoo Z.E.

Wersje przeznaczone dla klienta biznesowego stanowiły w 2015 r. niemal 2/3 łącznej produkcji tego modelu. Jednocześnie w tym samym czasie aż 90% wszystkich wyprodukowanych Kangoo (wersji osobowych i dostawczych razem) miało pod maską silnik wysokoprężny, 7% silnik benzynowy, a pozostałe 3%, to były samochody elektryczne (a więc zeroemisyjne). Głównymi rynkami, na których chętnie kupowany jest Kangoo, to Francja, Hiszpania i Niemcy, ale popularność modelu rośnie także np. w Japonii, gdzie właśnie ma trafić jubileuszowy, milionowy egzemplarz Kangoo II.

Kangoo wciąż przyciąga różne grupy klientów. Ten samochód jest chętnie wybierany zarówno przez różnej wielkości biznes, jak i przez klientów indywidualnych. Cały nasz zakład jest bardzo dumny z osiągnięcia tego kamienia milowego w produkcji, który jednocześnie jest potwierdzeniem nasze zdolności do spełniania oczekiwań klientów, zarówno pod względem jakości, jak i terminowości dostaw – powiedział Jose Martin Vega, dyrektor fabryki w Maubeuge.« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 49-52/2018 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus