Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plKto zbytnio oszczędza, ten często traci
Transport drogowy

Kto zbytnio oszczędza, ten często traci

1 stycznia 1970 r.   |  AS

Przeciętny użytkownik samochodu stara się zawsze kupić jak najtaniej, będąc przekonanym że oszczędzać nie można jedynie na zdrowiu i bezpieczeństwie. Paradoksalnie, nie bierze tego drugiego pod uwagę, kiedy przychodzi czas na wymianę części w samochodzie.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Na popularnym serwisie internetowym można spotkać aż 10 milionów aukcji 
z ofertami części samochodowych - 70% z nich to części używane. Asortyment jest jak Wisła długi i szeroki - od wycieraczek, poprzez felgi aż do amortyzatorów 
i klocków hamulcowych. Kierowca zdaje się mieć dobry dzień - klocki do Jaguara kupi w Internecie już za niecałe 10 złotych.

Chcąc nadmiernie oszczędzić narażamy się na wiele nieprzyjemności - używane części mogą poważnie uszkodzić nasze auto i w efekcie doprowadzić do kosztownych napraw. To jednak tylko jedna strona medalu. Druga, groźniejsza, dotyczy części od których zależy bezpieczeństwo w czasie jazdy - wtedy możemy stracić dużo więcej niż tylko sprawny samochód. Słowa pioniera motoryzacji Henry'ego Forda zdają sie być w tym wypadku znamienne: "Chciwość pieniędzy jest największą przeszkodą w otrzymywaniu ich". 

W samej chęci kupna przy niższych kosztach nie ma wprawdzie nic złego, o ile działamy rozsądnie imamy zapewnioną gwarancję jakości. Cel to, jak się okazuje, wcale nietrudny do zrealizowania - wystarczy odwiedzić niezależne warsztaty, w których spotkamy się z tą samą, profesjonalną obsługą co w serwisie autoryzowanym, płacąc przy tym rozsądną cenę. Zapłacimy niewiele więcej niż kupując w Internecie, zyskując jednocześnie dużo więcej. 

Za rzetelnie wykonaną pracę kierowca zapłaci nierzadko sumę, która stanowi tylko 50% stawki oferowanej przez ASO. Dostaniemy przy tym takie same części, oczywiście z homologacją. Zamienniki różnią się od wyrobów producenta pojazdu właściwie tylko jednym - nie są sygnowane konkretną marką samochodu, tylko znakiem handlowym faktycznego wytwórcy. Przede wszystkim są to części sprawdzone i przebadane. Możemy zapomnieć więc o ryzyku, które towarzyszy przy zakupie części używanych.

W Polsce działa blisko 13 razy więcej niezależnych warsztatów niż serwisów autoryzowanych- wybór mamy więc ogromny. I co istotne, nie musimy jeździć na drugi koniec miasta (albo, co częste, do innej miejscowości), bo równie profesjonalne(a do tego tańsze) usługi spotkamy w zakładzie za rogiem.

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl