www.autotransport.plGiełda Wtransnet przejęta przez Grupę Alpega
Giełda Wtransnet przejęta przez Grupę Alpega
Grupa Alpega rozszerza swoje wpływy w Europie Południowej i Zachodniej
31 sierpnia 2018 r.   |  AS

Po 22 latach na rynku, własność Grupy Wotrant SL z siedzibą w Terrassa (Hiszpania) - giełda ładunków, lider w Hiszpanii i Portugalii, Wtransnet - dołącza do giełd już należących do Grupy Alpega: Teleroute, Bursa Transport i 123cargo, które mają silną pozycję w innych rejonach geograficznych jak Francja, Benelux i Rumunia.


Alpega założona w 2017 roku, jest światowym dostawcą zindywidualizowanego oprogramowania logistycznego, odpowiadającego potrzebom wszystkich profesjonalistów w sektorze transportu i logistyki, włączając rozwiązania do zarządzania transportem (TMS) i giełdy ładunków.

Włączenie hiszpańskiego Wtransnet - z 11,5 tys. firm zrzeszonych i mocną pozycją poza Półwyspem Iberyjskim, również we Francji, Włoszech - wnosi do Grupy wzrost przepływów towarów i pojazdów ciężarowych. Przekłada się to na poprawę wartości oferty dla klientów, którzy będą mieli dostęp do szerszego rynku. Wraz z przejęciem Wtransnet, Alpega rozszerza również swoją sieć operatorów logistycznych i firm transportowych do ponad 70.000 członków w całej Europie. W tym celu przewiduje się, że wszystkie marki Grupy, w tym Wtransnet, będą nadal działać na rynku pod własną nazwą, skupiając się na odmiennych obszarach geograficznych.

Fabrice Maquignon, CEO Alpega NV: Dyrekcja Alpega jest wdzięczna za nawiązanie współpracy z  Wotrant SL.  To strategiczne przejęcie jest bardzo ekscytujące dla grupy, ponieważ pozwoli nam dostarczać więcej wartości dodanej naszym klientom, przedstawiać nowe usługi i przyspieszyć inwestycje w nowej generacji giełdy ładunków.

Jaume Esteve, CEO Wtransnet: Po 22 lata pracy nad utworzeniem najbardziej bezpiecznej społeczności transportowej w Europie, przyszedł moment zaoferowania naszym klientom jeszcze większych możliwości biznesowych. To przejęcie pozwoli nam rozszerzyć naszą profesjonalną sieć operatorów logistycznych i firm transportowych w Europie.

W celu dalszego dostarczania większej wartości dodanej swoim klientom, Alpega zamierza nadal inwestować w innowacyjne produkty związane z giełdami ładunków, dodając nowe funkcje, które pozwolą zwiększyć wydajność w codziennych działaniach operacyjnych

[ info prasowe Alpega / Wtransnet ]« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 44-45/2018 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus