www.autotransport.plFlota ciężarówek na gaz LNG
Flota ciężarówek na gaz LNG
3 października 2016 r.   |  AS

IVECO oraz Ludwig Meyer GmbH & Co. KG podpisały umowę na dostawę 20 ciężarówek IVECO Stralis NP. Po dokonaniu odbioru nowych, zasilanych skroplonym gazem ziemnym LNG ciężarówek IVECO ten operator logistyczny będzie pierwszym przedsiębiorstwem w Niemczech wykorzystującym prawdziwą, zrównoważoną alternatywę dla oleju napędowego w logistyce długodystansowej.


/ Fot. DAF

IVECO ogłosiło w trakcie targów IAA w Hanowerze podpisanie umowy z operatorem logistycznym Ludwig Meyer GmbH & Co. KG na dostawę 20 ciężarówek IVECO Stralis NP. Będą to pierwsze zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG długodystansowe ciężarówki na niemieckim rynku. Ludwig Meyer, firma z siedzibą we Friedrichsdorf, jest stałym partnerem IVECO posiadającym bogatą historię innowacji w zakresie pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG oraz pojazdów elektrycznych. W najbliższym czasie przedsiębiorstwo ma zamiar skierować 20 nowych ciężarówek Stralis NP do obsługi łańcucha logistycznego świeżej żywności oraz dystrybucji żywności na obszarze Berlina.

Długodystansowe ciężarówki Stralis NP (Natural Power) z silnikami o mocy 400 KM, zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG, oferują realne rozwiązanie w zakresie zrównoważonego transportu towarów: charakteryzują się dokładnie taką samą mocą i momentem obrotowym, jak ich odpowiedniki zasilane olejem napędowym; oferują kierowcom taki sam komfort i wyposażenie; a także są pierwszymi zasilanymi gazem pojazdami wyposażonymi w zautomatyzowaną skrzynię biegów. Wartość energetyczna oleju napędowego powoduje, że jest on niekwestionowanym liderem wśród paliw w branży logistycznej. Pojazdy elektryczne przeznaczone do transportu ciężkich ładunków na duże odległości nadal pozostają tylko w fazie koncepcyjnej, przynajmniej w średnim okresie czasu. Dzięki modelowi Stralis NP firma IVECO po raz kolejny pokazuje, że stoi na czele rozwiązań w zakresie mobilności opartych na gazie ziemnym, oferując jedyną realną, zrównoważoną alternatywę dla oleju napędowego.

Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO, jest zachwycony faktem, że bardziej zrównoważone rozwiązania w branży logistyki dotarły również do Niemiec: IVECO jest wiodącą firmą rozwijającą technologię gazu ziemnego. Nasi klienci w Hiszpanii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii oraz w Holandii pokazują, że LNG stanowi podobnie niezawodną i wydajną technologię, jak inne paliwa. Charakteryzuje się przy tym o wiele mniejszym stopniem oddziaływania na środowisko. Ciężarówki Stralis NP nie tylko emitują mniej zanieczyszczeń, ale również są wyjątkowo ciche. Dzięki temu pojazdy te nadają się do wykorzystania na terenach zabudowanych i odpowiadają na potrzeby mieszkańców w zakresie ograniczania hałasu.

Firma Meyer Logistik koordynuje również budowę publicznej stacji tankowania skroplonego gazu ziemnego LNG znajdującą się po wschodniej stronie obwodnicy Berlina – Berliner Ring. Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) jest sponsorem projektu mającego na celu uruchomienie pierwszej takiej instalacji w Niemczech, co pozwoli zmniejszyć koszty zamówień pojazdów zasilanych gazem ziemnym LNG w sytuacji, w której sieć stacji tankowania wciąż jest słabo rozwinięta.

Komentując przyszłość swojej firmy Dyrektor Zarządzający Meyer Logistik, Matthias Strehl stwierdził: Wykorzystanie alternatywnych źródeł napędu stanowi ważny element zapewniający sukces naszej działalności w przyszłości. Jako partner rozwojowy branży pojazdów użytkowych regularnie poddajemy testom innowacyjne napędy, ponieważ naszym celem jest znalezienie, wraz z naszymi partnerami, realnej alternatywy dla ciężarówek zasilanych olejem napędowym.« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 44-45/2018 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus