Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plATAC dla floty ciężkiej
Transport drogowy

ATAC dla floty ciężkiej

Ubezpieczenie assistance dla firm transportowych oraz przewoźników

22 czerwca 2015 r.   |  AS

Jednym z najważniejszych elementów zarządzania flotą jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia z profesjonalną obsługą assistance. W razie nieprzewidzianych zdarzeń na drodze, odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczeniowy może uratować zdrowie, a czasem nawet życie, kierowcy, chroni pojazdy oraz umożliwia sprawny i szybki powrót do realizacji zlecenia.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Karta ATAC (APRIL Truck Assistance Card) to roczne ubezpieczenie z zakresu moto assistance, dedykowane posiadaczom pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep, przyczep oraz autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 44 ton (dmc). 

Dla kogo jest ubezpieczenie ATAC? Karta ATAC została stworzona z myślą o właścicielach firm transportowych oraz przewoźnikach, którym zależy na bezpieczeństwie floty oraz kierowców. W razie wypadku, problemów technicznych, kradzieży czy innego aktu wanadalizmu mają zapewnioną szybką, skuteczną i profesjonalną pomoc, dostępną 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.

Jednak, aby skorzystać z tego rodzaju wsparcia trzeba spełnić kilka warunków - samochód musi być zarejestrowany na terenie Polski, posiadać ważne badanie techniczne i mieć nie więcej niż 15 lat. Ubezpieczenie zawierane jest na pełen rok kalendarzowy. Co ważne,  Kartę ATAC można wykupić nawet dla jednego pojazdu, bez względu na to, gdzie został ubezpieczony w ramach OC i AC. Posiadanie większej floty pojazdów nie jest tu warunkiem koniecznym.

Potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia jest certyfikat (polisa), a dodatkowo plastikowa karta, na której widnieje kontakt do całodobowego Centrum Pomocy. Taką kartę ma się zawsze przy sobie, gdyż bez problemu umieści się ją w portfelu obok chociażby kart płatniczych. W razie awarii, wypadku czy innych nieprzewidzianych zdarzeń na drodze, wystarczy wybrać wskazany numer alarmowy, aby uzyskać natychmiastowe, fachowe wsparcie.

Warianty ubezpieczenia. W zależności od wybranego wariantu- podstawowy Standard lub rozszerzony Premium - ochroną ubezpieczeniową objęte są następujące zdarzenia:

Wariant standard:

- awaria

- wypadek

- kradzież

- akt wandalizmu

- uszkodzenie ciała członka załogi pojazdu powstałe wskutek wypadku tego pojazdu poza granicami Polski

- uszkodzenie koła, przebicie opony

Wariant Premium:

- awaria

- wypadek

- kradzież

- akt wandalizmu

- uszkodzenie ciała członka załogi pojazdu powstałe wskutek wypadku tego pojazdu poza granicami Polski

- awaria ogumienia, rozładowanie akumulatora, przepalenie żarówki w oświetleniu zewnętrznym, uszkodzenie wycieraczek, brak paliwa, zgubienie/uszkodzenie kluczyków, zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz pojazdu

Dla każdej firmy transportowej priorytetem jest terminowa realizacja zlecenia. Dzięki takiemu podejściu przedsiębiorstwo nie traci klientów, zdobywa nowych, co generuje zyski oraz tworzy dobry wizerunek. Dlatego kluczowym jest, aby jej pojazdy nie pozostawały unieruchomione na drodze. Tak wygladają założenia teoretyczne, a w praktyce bez odpowiedniego wsparcia może to być trudne w realizacji. Posiadacz ubezpieczenia ATAC ma zagwarantowaną następującą pomoc:

- holowanie i podnoszenie pojazdu,

- naprawa na miejscu lub w razie konieczności holowanie pojazdu do stacji naprawczej,

- wykonane dokumentacji zdjęciowej na terenie Polski,

- pomoc w zgłoszeniu szkody,

- przechowanie pojazdu na dozorowanym parkingu płatnym,

- kierowca zastępczy,

- zakwaterowanie kierowcy w hotelu na czas naprawy pojazdu,

- transport kierowcy do siedziby przewoźnika lub do miejsca docelowego,

- telefoniczne wsparcie podczas zagranicznej podróży (pomoc w rozmowach z policją, służbami granicznymi i osobami świadczącymi opiekę medyczną).

Wariant Premium zapewnia dodatkowo wsparcie w przypadku awarii ogumienia, rozładowania akumulatora, przepalenia żarówki w oświetleniu zewnętrznym, uszkodzenia wycieraczek, braku paliwa, zgubienia/uszkodzenia kluczyków, zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu.

Zakres terytorialny. Ubezpieczenie ATAC daje możliwość dopasowania pakietu do zakresu działalności firmy: poprzez dwa powyższe warianty - Standard i Premium oraz dwie opcje terytorialne do wyboru – na Polskę i na Europę. Dzięki temu Karta ATAC dostępna jest w ramach czterech pakietów: Polska Standard, Polska Premium, Europa Standard, Europa Premium.

W zależności od wybranej przez klienta opcji, ochroną ubezpieczeniową objęte są zdarzenia powstałe tylko na terytorium Polski (opcja Polska) lub na terenie Polski oraz kilkudziesięciu państw (opcja Europa), m.in. Austrii, Białorusi, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i innych.

Ochrona kierowcy. Ubezpieczenie ATAC to inwestycja także w ochrone pracowników, nie tylko zabezpieczenie dla posiadanego mienia. W razie wypadku za granicą karta w opcji na Europę gwarantuje opiekę medyczną dla kierowcy. W ramach polisy wykonywane są niezbędne konsultacje lekarskie oraz badania potrzebne do ustalenia stanu zdrowia i podjęcia leczenia poszkodowanego.

W sytuacji, gdy kierowca nie może kontynuować podróży, ubezpieczenie ATAC zapewnia wsparcie kierowcy zastępczego, co z punktu widzenia logistyki jest dla firm przewozowych niezwykle istotne. Towarzystwo Ubezpieczeń, w porozumieniu z przewoźnikiem, zajmuje się organizacją dojazdu kierowcy na miejsce oraz pokrywa koszty jego transportu.

Koszty. W zależności od wybranego wariantu i zakresu terytorialnego koszt Karty ATAC wyniesie od 480 zł do 1 300 zł.

Sumy ubezpieczenia stanowią górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela i ustalone są w złotych polskich, w kwotach nie przekraczających równowartości:

- 1.500 euro dla jednego zdarzenia polegającego na unieruchomieniu pojazdu,

- 3.000 euro dla jednego zdarzenia polegającego na uszkodzeniu ciała członka załogi pojazdu powstałego na skutek wypadku.

Kwoty te są przeliczane na walutę kraju, w którym realizowane jest świadczenie assistance, według średniego kursu walut określonego przez NBP na dzień udzielania pomocy.

Warto podkreślić, że wymienione sumy stanowią górną granicę odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego na jedno zdarzenie, czyli gwarantują pomoc bez względu na liczbę zdarzeń objetych ochroną w danym roku ubezpieczeniowym.  

Wszelkie informacje na temat możliwości zakupu i warunków ubezpieczenia APRIL Truck Assistance Card (Karta ATAC) można uzyskać pod numerem telefonu: 22 101 38 15,  kontaktując się poprzez e-mail: atac@pl.april.com lub na stronie www.april-international.pl .

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl