www.autotransport.pl120 nowych pojazdów Volvo FH we flocie LINK Sp. z o.o.
120 nowych pojazdów Volvo FH we flocie LINK Sp. z o.o.
1 marca 2017 r.   |  AS

Pod koniec lutego br., 20 sztuk nowych ciągników siodłowych Volvo serii FH trafiło do floty transportowej firmy LINK - jednego z największych i najszybciej rozwijających się polskich dostawców nowoczesnych rozwiązań transportowo-logistycznych. Dostarczone ciągniki są pierwszymi z puli 120 szt. pojazdów na jaką opiewa podpisany w ubiegłym roku kontrakt. Pozostałe 100 sztuk Volvo Trucks przekaże Spółce LINK już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.


/ Fot. Volvo Trucks / LINK Sp. z o.o.

Wszystkie objęte kontraktem pojazdy to modele Volvo FH Globetrotter w konfiguracji 4x2, w wersji X-low, przystosowanej do ciągnięcia naczep typu MEGA.

Układ napędowy ciągników stanowi zmodyfikowana, wydajna jednostka D13 o mocy 500 KM, ze zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, która w połączeniu z inteligentnym tempomatem śledzącym topografię terenu I-See zapewnia doskonały komfort jazdy oraz wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa. Dzięki ostatnim udoskonaleniom, takim chociażby jak nowy typ turbosprężarki w zamówionym przez LINK wariancie jednostki napędowej o mocy 500 KM, układ napędowy oferuje jeszcze wyższe osiągi, przy niższym zużyciu paliwa.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż zamówione przez LINK pojazdy wyposażone są w zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1260 l - jednej z największych dostępnych na rynku w tego typu ciągnikach siodłowych. Mając na uwadze komfort pracy kierowcy firma LINK zdecydowała się na kabiny w wersji Globetrotter oraz montowaną fabrycznie klimatyzację postojową I-Park Cool – inteligentny parkingowy schładzacz kabiny, który zapewnia komfortowy sen i tym samym sprzyja wydajnej, bezpiecznej pracy w ciągu dnia.

W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie ciągniki Volvo FH we flocie Spółki LINK będą wyposażone w zapewniające doskonałą widoczność reflektory biksenonowe oraz system audio z bluetooth, umożliwiający podłączenie 2 telefonów komórkowych.

Dodatkowo, w ramach podpisanego kontraktu, wszyscy kierowcy firmy LINK będą, w dniu odbioru pojazdów, uczestniczyli w całodniowym szkoleniu z zasad jazdy bezpiecznej i ekonomicznej, prowadzonym przez instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Wszystkie zamówione pojazdy będą użytkowane w ramach 24-miesięcznego najmu oferowanego przez VFS Usługi Finansowe Polska oraz będą objęte obsługą zapobiegawczo-serwisową w ramach Złotego Kontraktu Serwisowego Volvo, co pozwoli na ich bezproblemową i zapewniającą wysoką dyspozycyjność i niezawodność eksploatację.

[ Volvo Trucks ]


Fot. Volvo Trucks / LINK Sp. z o.o.

Fot. Volvo Trucks / LINK Sp. z o.o.


« powrót
W ostatnim wydaniu PGT 44-45/2018 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Auto Transport - Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Marconich 3/7, 02-954 Warszawa
Tel.: +48-22-620 92 14
KRS: 45946 , Regon: 010269289 , NIP: 526-00-10-038 , Kapitał zakładowy: 100.000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus