www.autotransport.pl12 autobusów hybrydowych dla Krakowa
Transport drogowy

12 autobusów hybrydowych dla Krakowa

4 maja 2016 r.   |  MM

Umowę o wartości ponad 25,2 mln zł na zakup 12 autobusów hybrydowych o długości 18 m podpisało w zeszłym tygodniu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie i Solaris Bus&Coach SA.


Warning: getimagesize(http://www.pgt.pl/img_ar/) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /_art.php on line 110

Oferta firmy z Bolechowa była jedyną, jaka wpłynęła do MPK SA w przetargu, który został ogłoszony w grudniu 2015 r. Zgodnie z podpisaną umową producent będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie pojazdów, co oznacza, że hybrydy pojawią się w Krakowie przed końcem 2016 r.
Pieniądze na nie będą pochodzić ze środków unijnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pojazdy zamówione przez krakowskie MPK posiadają napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny i spalinowy, spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Oprócz autobusów hybrydowych krakowskie MPK w ramach tego projektu kupuje 60 autobusów 12-metrowych - dostarczy je również Solaris.

W ostatnim wydaniu PGT 27-30/2019 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl